Skip to content
Menu
Papillor Magyarországon
  • Home
  • Szépség és egészség
    • Pikkelysömör kezelése Magyarországon
    • Visszér kezelés Magyarországon
  • Kapcsolatba lépni
  • DMCA
  • Privacy Policy
Papillor Magyarországon

Genitális szemölcs lelki okai

Posted on december 9, 2020

A vastag, ronda, talán még szőrszálakkal is éktelenkedő szemölcs a mesék rossz boszorkányának, a pokol, illetve a sötét hatalmak egy kinövésének a tipikus szimbóluma. Még a legracionálisabb embereket is kihozná egy ilyen szemölcs a sodrukból, ha mondjuk az orruk hegyén, telepedne meg. 11/23/ · A genitális szemölcsöket nem mindig egyszerű észrevenni, mert különböző a formájuk és méretük (a legtöbb hússzínű dudor vagy hasonlóan néz ki, mint a karfiol), és néhány olyan kicsi, hogy szabad szemmel alig látható.A legjobb, amit tenni lehet, hogy a nyugtalanító bőrváltozások észlelésekor fel kell keresni egy szakorvost.5/5(1). A szemölcs kialakulása. Ahogy a herpeszt, úgy a szemölcsöket is vírus okozza.Több mint száz vírusfaj felelős a szemölcsök kialakulásáért, legtöbbjük a HPV-k közé tartozik.Néhány közülük különösen veszélyes lehet, így például az, amelyik a nemi szervek környékén alakul ki. 10/20/ · A szembetegségek lelki okai. Sokak szerint minden megbetegedésnek lelki oka van, szellemi gátjaink fizikai manifesztációi csupán.

Minden szervünk szimbóluma valamely érzésünknek, elfojtásunknak. Ahhoz, hogy végleg megszabaduljunk a problémától, szembe kell nézni félelmeinkkel és orvosolni azt. Estimated Reading Time: 3 mins. A herpes genitalis lelki alapja mindig a vágy és a bűntudat közötti ambivalencia. Az ember olyasmit kíván, amiről a lelke mélyén tudja, hogy nem engedheti meg magának. A genitális gyulladás így azt a konfliktust képezi le, amely a lélekben a nemi vágy és a beszennyeződéstől való félelem között tombol.

Genitális szemölcs lelki okai

Genitális szemölcs lelki okai
A középpont nyugalmába kell helyezkedni, a valódi szerénység elsajátítása és a külvilágtól való tudatos elfordulás. Előfordulhat, hogy nem találjuk meg belső szabadságunkat a párkapcsolaton belül, és ezért kudarcnak értékeljük az egész kapcsolatot. Ha valaki vérszegény, kevés az életenergiája. Legyünk figyelmesek, ne nyeljünk le mindent meggondolatlanul. Ha birtokolni akarjuk a párunkat, óhatatlanul is kialakítjuk magunkban a félelmet attól, hogy elveszítjük őt, illetve megváltozik a kapcsolat. A szervezetben bárhol kialakulhat tályog. A légszennyezettség a csecsemőhalálozásra is hatással van.

Szakítsunk akaratunk Genitális szemölcs lelki okai, szabaduljunk meg a Genitális szemölcs lelki okai, a konokságtól és a csökönyösségtől, tehermentesítsük fejünket, fejlesszük képzeletünket, ábrándozzunk és gondolkodjunk játékosan. Ezek önmagunk számára jelentenek alibit. A cikkben szereplő természetgyógyászati wzemölcs nem a tényeken alapuló orvostudomány eredményein nyugszanak és nem feltétlenül azonosak az InforMed szerkesztőségének álláspontjával. Megoldás: fölismerni azokat a zsákutcákat, ahol állandóan harcban állunk, nyíltan szembenézni saját árnyainkkal.
Lelki szempontból is a test azon része, ahol az új dolgok létrehozásának „alapanyaga” születik. Ha megbetegszik ez a szerved, az azt mutatja, hogy a kialakult lelkiállapotban nem vagy képes új dolgoknak teret adni. Átmenetileg képtelen vagy befogadni az örömet hozó új ismereteket.

Petefészek gyulladás akkor alakul ki, ha Estimated Reading Time: 3 mins. A szemölcs. A szemölcs lehet kisebb-nagyobb kemény bőrkinövés testünk különböző répapillor.proyectorahab.comulását megközelítőleg 50 féle vírus okozhatja! A szemölcs terjedése, eltávolítása. A tapasztalatok szerint az utóbbi években jelentős mértékben megnövekedett a megbetegedések száma, aminek egyik oka, hogy az egészségtudatosabb életmóddal együtt több időt. Kínzó megoldatlanság – Húgyúti betegségek lelki háttere Gyakorta megfigyelhető, hogy a stresszes, izgatott lelkiállapotot fizikai síkon vizelési inger kíséri A psziché és a test közötti szoros összefonódást vizsgálva arra is választ kaphatunk, milyen lélektani tényezők állhatnak a húgyúti betegségek hátterében. Betegségek lelki okai. Testi problémáink lelki gondjainkról, meg nem oldott feladatainkról árulkodnak. Érdemes olvasnunk a jelekből, mert a gyógyulás elengedhetetlen feltétele, hogy változtassunk élethelyzeteinken, önmagunkon. Ha gondolataink letértek a helyes irányról és kibillenünk egyensúlyunkból, testünk energiái sem.

A húgyúti betegségek lelki okai A természeti népek még ösztönösen érezték-értették testük jelzéseinek üzenetét, és tudták, min is kell változtatniuk. Nekünk is jót tesz, ha tisztában vagyunk betegségeink, panaszaink jelentésével, azaz testünk üzeneteinek szimbólumrendszerével!

Betegségek lelki okai-Test és lélek : papillor.proyectorahab.com

A szembetegségek lelki okai – Papillor
Itt Genitális szemölcs lelki okai egészségügyi Tinder. Egy nő szenvedhet amiatt is, hogy a párja nem akarta a gyermeket. Legyünk őszinték és önkéntesen fogékonyak a visszafejlődésre. Inkontinenciának nevezzük az időskorban, néha szülés, illetve Genitális szemölcs lelki okai után kialakuló vizelet-visszatartási képtelenséget. Ha a lelkiektől elkülönülten kezeljük, hajlamosak leszünk az elevenséget más úton megvalósítani. A gyerek immunrendszere egyre jobban legyengül, megbetegszik, s a mama végre otthon marad vele. Törekedni kell a védettség biztosítására szellemi Genitális szemölcs lelki okai szociális téren.

Veseelégtelenségnél a vese nem képes megfelelően kiszűrni a méreganyagokat a szervezetből. A betegség leggyakrabban fiatalkorban jelentkezik. Fogadjuk el az elhalkulás kényszerét, tanuljunk meg hallgatni, találjuk meg a kapcsolatot hangunk és belső énünk mélysége között. Ha ezek nem teljesülnek, ha nem tudunk beilleszkedni, ha úgy érezzük, hogy elefántcsonttoronyban ülünk, és alattunk folyik az élet – de nélkülünk – előfordulhat, hogy legszívesebben meghalnánk. Ha valami túl erős érzelmi inger ér minket, akkor elveszíthetjük testi-lelki egyensúlyunkat, sőt legszívesebben kivonulnánk a helyzetből, mert valamivel nem akarunk szembesülni, valamit nem akarunk megélni,  nem akarunk konfrontálódni.
Mindnyájan tudjuk, hogy adott érzelmi állapot vagy pszichés nyomás is kialakíthat vizelési ingert. A fokozott stressz mindig arra késztet, hogy ellazuljunk, elengedjük magunkat. Ha ez lelki-tudati síkon nem sikerül, akkor a test kénytelen megtenni -konkrétan a húgyhólyag, amelyben ilyenkor fokozott vizelési inger keletkezik.

Ha engedélyt kapunk rá, hogy kimenjünk a mellékhelyiségbe, akkor testi szinten átmenetileg megszabadulhatunk a nyomástól. Ezzel azt az illúziót tápláljuk, hogy olyan hatalmunk van, amivel felülkerekedhetünk a megpróbáltatásokon.
A hólyagbetegségek a párkapcsolatban is a hatalom-kiszolgáltatottság kérdéskörét vetik fel. Gyermekeknél az ágybavizelés arra enged következtetni, hogy egy szigorú tekintélyszemély – apa, anya, tanár stb. A gyerek éjjel adja vissza mindazt a hatalmaskodást, amit nappal a szüleitől vagy tanáraitól elszenved. A gyakori vizelési inger is arra utal, hogy az érintett személy gyakran szeretne sírással megkönnyebbülni, de úgy érzi, nem engedheti meg magának. A hólyaghurutnál égő érzés jelentkezik a húgycső tájékán, és a gyakori vizelési inger ellenére alig ürül vizelet. Ilyen esetben rendszerint egy olyan elfojtott szenvedélyről van szó, amivel az egyén nem tud mit kezdeni.

Egyfajta érzelmi nyomástól szeretne megszabadulni, és közben fél valamitől – például, hogy elveszti azt, aki neki fontos. Ebben a tünetcsoportban az érintett személynek önmaga elengedésével és a lelki tehertől való megszabadulással is komoly gondjai vannak. Inkontinenciának nevezzük az időskorban, néha szülés, illetve műtétek után kialakuló vizelet-visszatartási képtelenséget. Az életvéggel való szembesülés, avagy a gyerekszülés hatalmas testi-lelki megterhelést jelent a betegnek, de nem meri bevallani, hogy túl nagy és félelmetes feladatnak látja. Portálunk oldalai megfelelnek az egészségügyi információk megbízhatóságát és hitelességét garantáló HONcode előírásainak. Ezt: itt ellenőrizheti. Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja!

Regisztráció Elfelejtett jelszó. Főoldal » Betegségek » Vese és a húgyutak betegségei » Húgyúti fertőzések hólyaghurut, vesemedencegyulladás ». A húgyúti betegségek lelki okai A természeti népek még ösztönösen érezték-értették testük jelzéseinek üzenetét, és tudták, min is kell változtatniuk. Nekünk is jót tesz, ha tisztában vagyunk betegségeink, panaszaink jelentésével, azaz testünk üzeneteinek szimbólumrendszerével! Lássuk, miről árulkodnak a húgyúti betegségek! Heinisch, M. További információ a Biovital-Melissa site-on. A cikkben szereplő természetgyógyászati módszerek nem a tényeken alapuló orvostudomány eredményein nyugszanak és nem feltétlenül azonosak az InforMed szerkesztőségének álláspontjával.

Rovatok Rovatok A vese működése és vizsgálata. Vese érbetegségei. Vese veleszületett és anyagcsere-betegségei. Ezeket a sémákat később magunk is lemásoljuk. Hiába van valaki nagyon jó kapcsolatban férjével, feleségével, apjával, anyjával, gyerekeivel, ha ő csak azt hiszi, hogy érti, a másik mire gondol. A mindennapi életben számtalan probléma adódik abból, hogy félreértjük egymást. A kancsal szem is félreértést okozhat abban az emberben, akire kancsalul néznek, hiszen nem tudja pontosan, valóban ránéz-e a vele szemben álló. Sokszor a legnagyobb baj az, hogy nemcsak mások, de még mi magunk sem látjuk tisztán önmagunkat. Megoldás: belátni, hogy gondot okoz számunkra a helyes irány megtalálása, mindaddig behatóan foglalkozni a látható férfias vagy női oldallal, amíg megoldódik az ahhoz tartozó konfliktus.
A hiányzó szemet, a hiányzó dimenziót tudatos cselekvéssel kompenzálni annak érdekében, hogy a valóság mélységei mégiscsak átláthatók legyenek számunkra, perspektívák kialakítása.

A kiszolgáltatottság, gyámoltalanság felvállalása, nyíltan felvállalni és megmutatni, hogy hiányzik valami a tökéletességhez, teljességhez, az önkorlátozás megtanulása. A beteg kényszert érez sokszor számára is értelmetlen cselekvési sorok rituális elvég­zésére, amelyekben az elkövetett hiba a rituálé újrakezdését és végrehajtását jelenti. A kézmosás csak addig tart nála, ameddig kifelé menet megfogja a kilincset, utána visszamegy kezet mosni, mert már megfogta a kilincset.
Lelki síkon az alapprobléma a félelem és a megfelelni akarás egy szigorú követelményrendszernek, amely gyakran idealisztikus magasságokba emeli valamelyik szülőt, akinek soha nem volt megfelelő semmi, amit a szülött csinált. Ez az idealisztikus kép akkor is megmarad, ha a szülő esetleg már meghalt. Megoldás: tudatosítsuk a betegség alapjául szolgáló időzavart, és éljünk csak a jelenben, az adott pillanatban, ahelyett, hogy régi beidegződéseinkkel oldanánk meg az új helyzeteket, ismeijük és engedjük el a múltat.

Itt elsősorban a vese és a hólyag daganatos megbetegedéseiről beszélhetünk, amelyek főként az érzelmi kapcsolataink állandó irritációjával, békétlenségével és megoldatlanságával vannak kapcsolatban.
A betegség hátterében az érzelmi életünk, csalódásaink, bizonytalanságunk, kiúttalanságunk keresendő. Az ember társas életre született. Óriási érzelmi nyomást jelenthetnek, különösen azoknak az embereknek, akik nagy hangsúlyt helyeznek az életükben a párkapcsolatra. Ebben az esetben is az a legfontosabb, hogy ki milyen módon képes feldolgozni az őt ért sérelmeket. Az önismeret szempontjából a társkapcsolat állandó önnevelésre sarkall bennünket, amelyet ha nem vagyunk képesek megoldani, örökös konfliktusként éljük meg. Ebből adódik, hogy a legelmélyültebb szerelem-szeretet kapcsolatban is előbb-utóbb állandóvá válhatnak a viták, nézeteltérések, hiszen a másik fél egy olyan nagyítót tart elénk, amellyel állandóan veszélybe kerülhet a saját magunkról kialakított képünk, az önképünk.

Hiába próbálunk megszabadulni ezektől a lelki – olykor terrorisztikusnak érzett – helyzetektől, ha túlságosan ragaszkodunk a párunkhoz, s egy önmagunknak be nem vallott, ki nem mondott függőségben élünk, minden esélyünk megvan a rákosodás megvalósulására. Megoldás: Fő feladatnak kell lenni, hogy feloldjuk a függőségeket, megadjuk egymásnak a szabadságot, s elfogadjuk, hogy a másik a társunk, de nem a rabtársunk.
Megoldás: A feladat az lenne, hogy elengedjük azokat a beidegzéseinket, amelyek miatt másodlagosnak érezzük magunkat, és vállaljuk fel az önérvényesítő magatartásunkat. Szabaduljunk meg önként régi burkainktól, a hámlás váljon megújulássá. A köhögés hirtelen kialakuló heves levegőmozgás, melynek az a célja, hogy a légutakat megtisztítsa az idegen anyagoktól. Felgyülemlett, ki nem fejezett agresszió hirtelen testileg tör elő, gyakran utal valamilyen rejtett ellenállásunkra, különösen az ugatásszerű köhögés az, amely felhívja a figyelmet arra, hogy az egyén a béke és a nyugalom érdekében nem meri kimondani a véleményét.

A köhögés rejtett ellenállása megnyilvánul abban is, hogy aki gyakran és sokat krákog, köhög, köpköd, az bizonyos értelemben undort kelt, és ezért a környezetét távolságtartásra készteti. Tudat alatt ez egy nagyon jó védekezési módszer, hogy másokat távol tartsunk magunktól. Megoldás: tanuljunk meg hangot adni saját véleményünknek, vegyük tudomásul, hogy valami agresszív teher nyomasztja a lelkünket.
Tudatosan vezessük le agressziónkat, vitázzunk, veszekedjünk, kiáltsuk ki az egész világnak, ami a lelkünket nyomja. Szálljunk bátran vitába, inkább vitatkozzunk, mint hogy lenyeljük a dühünket. Emelt fővel, bátran járjuk utunkat, és oldjuk meg problémáinkat abban a pillanatban, amikor azok felmerülnek, semmit se halogassunk. Tanuljuk meg megmutatni karmainkat, teremtsük meg először a belső biztonságot, hogy nyugalommal, erőnk teljében és bátran tudjunk szembenézni a kihívásokkal. Megoldás: az agresszív, férfias melléktermékek tudatos megtartása, hogy megfelelően feldolgozhassuk azokat.

Feltétlenül megoldani azokat a problémákat, amelyek oly sokáig idegesítettek minket, az agresszív energia tudatos felhasználása.
Legyünk talpraesettek, harcra készek, kijelentéseink legyenek vitálisak, céltudatosak. Szabadítsuk fel magunkban a férfias pólust, merjük személyes konfliktusainkat beszélgetés témájává tenni. Vegyünk tudomást az életünk szabad folyását gátoló konfliktusokról, hogy végül megoldhassuk azokat. A szem bevörösödik, pislogáskor szúr, s reggelre nagyon becsipásodik, beragad. Erre az esetre is érvényes mindaz a megállapítás, amit a gyulladásokra már elmondtunk, de folytathatjuk a sort: az egyén fél szembesülni valamivel. A kisült, száraz dolgot meg kell locsolni, a kötőhártya gyulladás esetében a szembe cseppeket kell csöpögtetni. A kötőhártya gyulladást gyakran eredeztetik a huzattól. A huzat levegőáramlás.
Mire érzékeny, aki nem bírja a huzatot? A levegőáramlás az emberi kapcsolatokat szimbolizálja, tehát az egyén valójában az emberi kapcsolatok szintjén érzékeny.

Lehet, hogy valaki az uszoda vizét nem bírja, attól kap kötőhártya-gyulladást a vizes jelek érzékenyebbek, ha túl sok a víz. Minden fürdés, akár tóban, akár tengerben vagy folyóban, szembesülést jelent azzal, hogy anyánk mennyire fogadott el bennünket, s mi mennyire fogadtuk el önmagunkat. Ugyanakkor a víz fojtó, fullasztó képességére is gondolnunk kell, hiszen a víz félelmetes is lehet. Akinek rendszeresen visszatérő probléma a kötőhártya gyulladás, annak előbb-utóbb a lelkével kell foglalkozni. A gyógyszerek csak ideig-óráig hatnak. A homeopatikus szerek azért jók, mert ott vízzel oldott információt viszünk a testbe, s ezt az egyén oldottabban tudja fogadni, s a lelkén keresztül visszahat a test síkjára is.
Meg kell tanulnunk összekapcsolni a belső és a külső valóságot. Szembenézni az élettel és annak konfliktusaival, átlátni saját cselekvésmintáinkon, szembenézni az igazsággal.

A gyermekkor egyik legáltalánosabb betegsége a középfül­gyulladás. Ez fizikai szinten lehetséges, de a probléma lelki háttere az édesanya feszültsége, az édesanya magányossága, hogy nem tudja a figyelmét teljesen a gyermeknek szentelni. A fülfájós kisbabát ringatni kell, több foglalkozást igényel, s egy anyai ölelés többet ér mindenféle gyógyszernél.
A gyulladás vita, nézeteltérés, harc, veszekedés. Az illető olyasmit hall, amitől begyulladt, fél. Ha a külvilágra vetítjük, azt mondjuk, hogy a külvilággal áll harcban, pedig valójában azzal a részével, aki meg akar felelni, és az a része küzd vele, aki viszont szeretné a saját vágyai szerint formálni az életét. Gyermekkorban állandóan engedelmes, jó gyerekek szeretnénk lenni, mert azt érezzük, hogy akkor kapunk igazán szeretetet a szüléinktől.
Ez a gyerek felnőttkorunkban is ott él bennünk. Megoldás: Járjuk körül alaposan a hallás, meghallgatás és engedelmeskedés témakörét, tárjuk fel a témát összes lehetőségével együtt. Valakire hallgatni vagy a fülünket teljesen bezárni, tanuljunk meg kifelé hallgatni, de befelé is füleljünk.

Engedelmeskedjünk másoknak és saját belső hangunknak, engedjük, hogy alaposan helyrerázzanak, és harcoljunk minden erőnkkel az engedelmességért. Tanuljunk meg bölcsen elhatárolódni, a fülünket zárjuk be a külvilág előtt, és nyissuk meg a belső hangok számára, segítsük az áttörést az új tudati szintekre, és fedezzük fel tudatunk új rétegeit. A krupp egy vírusos betegség, mely az alsó és felső légutak fertőzését hozza létre, és különösen belégzéskor úgynevezett nehézlégzéssel jár.
A tünetek súlyosbodása éjszakára tud ijesztő méreteket ölteni. A száraz légzést enyhítheti az otthoni párásítás, illetve a párásítón keresztül akár gyógyszereket is lehet a levegőbe permetezni. Az eddig elmondottakon érdemes elgondolkozni.

A nedvesség, a víz, az érzelmek szimbóluma. A száraz levegő, az otthoni légkör érzelmi sivárságára is utalhat. Gyakori, hogy az édesanya emocionálisan nem zárkózik el a gyermek elől, de az érzelmi életében erőteljesen foglalkoztatja valamilyen csalódás, lelki trauma, s talán számára is éppen a sivárságával jelenik meg az élet.
Ez pedig elvonja, vagy legalábbis megosztja a figyelmét a gyermek irányába. A figyelem megosztása létrejöhet egy újabb kisbabával való várandósság okán is. A krupp egyfajta túlzott reakció, allergiával is társulhat, egyébként megfázás, influenza lehetnek a kiváltó okai.

Akkor alakul ki, amikor a gyerek úgy érzi, a mama nem foglalkozik vele eléggé. Tipikus eset, amikor a kistestvér megszületik. Megoldás: határozott összetűzések keretében harcoljunk a túlélésért, védekezzünk, vívjuk meg a harcot a hangok és a nyelés területén, véleményünket fogalmazzuk meg nyíltan, és érvényesítsük is. Hangoljuk össze a fej és a test többi részének igényeit.
Szabaduljunk meg az agressziótól azáltal, hogy utat engedünk neki. Kellemetlen szövődmény a lábszárfekély, ugyanis a lábszáron, kis bőrsérülés helyén, nehezen gyógyuló seb keletkezik. A legkisebb karcolás következtében is kiújulhat, mert a lábnak olyan rossz a keringése, és a rossz keringés következtében a seb nehezen gyógyul, vagy könnyen kiújul.

Az egyén a betegségével pihenést, lazítást, szabadságot szeretne kapni. A tünet rákényszeríti arra, hogy felfüggessze a folyamatos munkavégzést, pihentesse a lábait, s lehetőleg ne menjen az utcára. Megoldás: nyissuk meg a határokat és a zsilipeket lelki-szellemi szinten, és hagyjuk, hogy távozzon, aminek távoznia kell.
Nyissuk ki önmagunkat, szellőztessünk, hagyjuk, hogy átjárjon a levegő, óvjuk a bőr határát. Mérgünket eresszük ki máshol, segítsük elő a méregtelenítés más módjait. Nyissuk ki a lelkünket, és ezzel adjunk lehetőséget a testünknek, hogy bezárja a bőrünket. A láz hatására mozdulatlanságba dermed a beteg. A görcs merevség, amely válaszreakció lehet bizonyos korlátokra. Megoldás: a döntésért folytatott harcban minden erőt mozgósítani, feszült harci készenlétben közelíteni meg a dolgokat, visszaszorítani az intellektust, és minden erőt harcba vetni.

Bátran és derekasan helytállni, megküzdeni a túlélésért. A leprás betegek évszázadokon keresztül számkivetettségben éltek, és gyakran még ma is így léteznek. A betegség ma már viszonylag jól kezelhető, és gyakran a gyógyulás esélyére is jók a kilátások.
Amiért érdemes erről a betegségről beszélni, az a számkivetettség. Az elzárkózás, a bezárkózás, a számkivetettség érzése, a lemondás kedveznek az immunrendszer gyengülésének, s ez által nagyobb esélyünk lehet arra, hogy megkapjuk ezt a kórt. Megoldás: fogadjuk el a kívülállóságot, önként vonuljunk el, a sors által megrendezett kihívásokat tekintsük kitüntetésnek, és ennek tudatában harcoljunk életünkért.

Lépnagyobbodás általában akkor fordul elő, ha a szervezetben gyulladásos folyamat zajlik, azaz az egyén szervezetében dúl a harc a kórokozókkal, amit úgy is fogalmazhatunk, hogy a külvilág felől beérkező hatások és az egyéni törekvések között konfliktus alakul ki. A megnagyobbodás előfordulhat más problémák esetén is, többek között vérképző szervi daganatok esetén, lépciszta esetén stb.
Lelki értelemben a legfontosabb feladatunk, hogy megtaláljuk az adott élethelyzetünkben a kivezető célt, bízzunk és higgyünk önmagunkban, valamint képesek legyünk magunkért harcolni. Megoldás: tisztítsuk erőteljesebben életenergiánk folyamát és szűrjük át és ellenőrizzük. Megoldás: Az egyénnek meg kell tanulnia a keretein lazítani, akár túl kell lépnie a saját maga által létrehozott szabályokon, akár azokon a szabályokon, amelyeket neki megtanítottak, elsősorban a szülők, gyakran az apa. Az orvosok azt tanácsolják az ilyen betegnek, hogy pihenjen, lazítson, sétáljon többet a szabad levegőn, vagyis lehetőleg vonja ki magát a hétköznapi élet erőltetett menetéből.

A fő gond az, hogy gyakran az egyénnek az a hiedelme: ha nem teljesít eleget, ha nem teljesíti túl magát, akkor ő fölösleges. Ezért csak akkor érzi jól magát, ha állandóan elismerést kap a külvilág felől. Eltökélten határoljuk el magunkat, zárkózzunk be, ha elegünk van. Ha nem tudjuk jól megélni, ha nem tudunk az életbe beilleszkedni, azt akár egy májgyulladás is szimbolizálhatja. Különösen jellemző ez a fiatalkori májgyulladásra, amikor az iskoláskorban a beilleszkedés rendkívül nagy feladat. Ha állandóan jó képet próbálunk vágni mindenhez, akkor is, ha elégedetlenek vagyunk, akkor is, ha dühösek vagyunk, akkor is, ha túl nagy az élet kihívása, ha túl nagy a stressz, különösen nagy veszélynek tesszük ki a májunkat.
Megoldás: foglalkozzunk részletesen a filozófiával, a lelkiséggel és az élet értelmével, vizsgáljuk meg, mit tartunk helyes mértéknek. Tanuljuk meg a helyes megszorításokat, nyugodjunk meg, és találjuk meg belső békénket.

Adjuk meg életünknek a helyes irányt, találjunk igazi célt, értelmet, harcoljunk az igazságért a magunk és mások igazáért. Éljük életünket helyes mértékkel, fontos az alapvető bizalom. Akinek nincs petefészke, méhe, az tényleg meddőnek mondható.
Minden más esetben a meddőség csak viszonylagos. Mindenképpen meg kell érteni, hogy hiába fogalmazódnak meg elvárások egy nő irányába azzal kapcsolatban, hogy szüljön, legyen anya, ha egy asszony ezt nem tudja megfelelően megélni, ha az anyaság nem inspirálja, ha fél ettől a feladattól, vagy a társát alkalmatlannak tartja akár a férji, akár az apai szerepre. Ezek a lelki okok, de ezekből akár egy is elég ahhoz, hogy egy nőben olyan testi elváltozások jöjjenek létre, amelyek megakadályozzák az ő teherbe esését, ugyanakkor számtalanszor látjuk és tapasztaljuk, hogy a nők jelentős része, a közvetlen rokonok és ismerősök nyomásának, elvárásának engedve, mindent elkövet, hogy anyává váljon, ez azonban csak a felszínen van így, a tudattalan, ha feltárjuk, másról beszél.

Ha vírus vagy baktérium fertőzi meg a mellhártyát, mellhártyagyulladásról beszélünk. Ennek nedves és száraz változatát is ismerjük, leggyakrabban megjelenő tünete: hirtelen kezdődő mellkasi fájdalom. Ez belélegzésnél, illetve köhögésnél fokozódhat. A mellhártyagyulladástól beszűkül a légzés, a beteg ezért is köhög. A betegséget megelőzően találkozhat az illető olyan eseménnyel, amelynek következtében fél, begyullad, s ez fog megjelenni a fizikai testében.
A szeretettel is kapcsolódik a mell, a mellhártya, hiszen meghatározó élményként raktározódik el bennünk, hogy csecsemőkorunkban édesanyánk szoptat-e, mellére vesz-e, ad-e édes anyatejet vagy sem. A mellhártya kulcsszerepe a légzés mozdulatainál jelenik meg, így összefügg a kapcsolatteremtéssel is. Az orvos a sztetoszkóp segítségével úgy hallja, mintha egy nyikorgó, dörzsölő hang jelenne meg a mellkasban.

Ez utalhat arra, hogy az egyén túlságosan nagy súrlódásnak van kitéve a kapcsolataiban, melyet úgy élhet meg, hogy túl nagy a stressz, túl sok a konfliktus, nem kap elég szeretetet, elfogadást. Érdemes arra is gondolni, hogy mennyire túlfűtött az érzelmi elvárása ahhoz képest, amennyit a racionális életben megtapasztalhat és elfogadni képes.
Megoldás: Őszintén megmondani a véleményünket másoknak, gyorsabban, könnyebben és lazábban kommunikálni. Saját kommunikációs csatornáinkkal szembeni kímélő magatartás, beleengedni magunkat az általános konfliktushelyzetekbe, a lelki fájdalmak elengedése, megnyilatkozni. Bátran kitartani saját véleményünk mellett a kommunikáció terén. A lelki tartalmak nyílt kifejezése. Amennyire fárasztó lehet egy nőnek megélni a havonta jelentkező menstruációt, ugyanannyira nehéz szembesülni azzal az időszakkal, amikor a havivérzése elmarad.
Ebben a helyzetben szembe kell néznie az öregedés tényével, azzal, hogy a női szerepe háttérbe kerül, anyai feladatait ellátta, s a továbbiakban meg kell találnia önmagát, mint az élet folyamatainak egy másik fajta szereplőjét.

Ennek következtében szembe kell néznie az addigi életével, mit tett, vagy mit nem tett meg, mi volt az a feladat, amit esetleg fiatalkorában tűzött ki maga elé, s most talán lesz rá ideje, és megvalósíthatja.
Megoldás: Ebben az időszakban új célokat, új elképzeléseket kell kitűznie maga elé, hogy rájöjjön, így is értékes ember, így is fontos a világban, személyiségének jelentősége nem elhanyagolható, és női, illetőleg anyai funkciói mellett más fontos feladatok is várnak rá. Az a nő, aki ezt képes megérteni és ezzel azonosulni, egy szép öregedésre és kiteljesedett életre ad esélyt magának. Megoldás: emeljük termékenységünket és növekedés utáni vágyunkat szellemi-lelki szintre. Teremtsünk szellemi gyermekeket, termékenységünk számára felszabadítóbb utakat. Megoldás: a szexualitást mint az élet teljességének szerves részét elfogadni. Ha a lelkiektől elkülönülten kezeljük, hajlamosak leszünk az elevenséget más úton megvalósítani. Inkább az eksztázisnak és a partnernek kinyílni, mint a kórokozók számára, tisztasággal védekezni a szexualitás terén.

Ez az érzés sok esetben párosul azzal, hogy belenézve a tükörbe rá kell döbbennie, az öregedés őt sem kerüli el, és sem külsejét, sem fizikai erőnlétét nem kerülte el az idő vasfoga. Egy nőnek többek között azzal is szembe kell néznie, hogy elmarad a menstruációja, s bár ezt lehet, hogy többször kellemetlennek élte meg, mégis, amikor elmarad, hiányzik, hiszen ezzel is saját nőiességét azonosíthatta. Ilyenkor sokat segíthet az, ha valaki megélheti a nagymamaságot, jó kapcsolatban van az unokáival, és azt érezheti, hogy szükség van rá. Ugyanezen gondolatmenet lehet az alapja a nőgyógyászati rosszindulatú daganatoknak, abban az esetben, ha az illető asszony nem szült még, és akár most is társas viszonyban él, de már túl van azon a lehetőségen, hogy anyává váljon.
Ebben az esetben nem a tényleges gyermekeit kell elengednie, hanem azt az önértékelési deficitjét, amivel magát megbélyegzi. Ezt pedig motiválhatja akár a bűntudat, akár a félelem. A nyelv gyulladása fájdalmas, duzzadt elváltozás.

Nehéz pontosan megmondani, hogy mi okozza. Az orvosok tapasztalata szerint az allergiától az erős fűszereken át az irritáló szerekig, szájöblítőkig bármi lehet.
Szakkönyvek még azt a lehetőséget is megemlítik, hogy összefügghet az érzelmi zaklatottsággal. Ismét el kell gondolkoznunk azon, hogy a gyulladás fogalmához a begyulladás fogalmát lehet hozzákapcsolni. Ebből az következik, hogy lelki síkon félünk valamit kimondani, vagy kimondtunk valamit, és félünk a következményeitől. Előfordulhat az is, hogy nem voltunk elég rugalmasak beszédünkben, kapcsolatainkban. Megoldás: ízlésünket vizsgáljuk kritikus szemmel, az ízléssel kapcsolatos problémákat tüzetesen és határozottan járjuk körül.
Fáradságot nem kímélve érvényesítsük ízlésünk létjogosultságát, a nyelvi problémáknál reagáljunk fürgén, és küzdjünk éles, csípős megjegyzésekkel, érveljünk merészen. Vállaljuk fel saját ízlésvilágunkat, és segítsük, hogy az megállhassa a helyét, fejlesszük ki saját nyelvi kifejezőeszközeink tárát, és alkalmazzuk hatékonyan.

A nyelőcsőtágulattal főleg nők szoktak küszködni.
Talán éppen az a baj, hogy túl nagyot akart nyelni. Gondoljunk arra, hogy ha nem akarunk foglalkozni az érzelmi problémáinkkal, pl. Ha túl nagynak érezzük az ellenünk elkövetett támadást, és túl akarjuk tenni magunkat az érzelmi válságon, egyszerre lehetünk görcsösek és elernyedtek. Ha valaki túl nagyot nyel, kitágulhat a nyelőcsöve. A gyomorfekély és a nyombélfekély között létezik anatómiai különbség, de az asztrológiai analógiák szempontjából ez nem lényeges.

Megoldás: életerőnk bizonyos részének feláldozásával győzzük le a határokat, kényeztessük magunkat ételekkel, teremtsünk biztonságot. Tudatosan, nyugodt lélekkel vonuljunk vissza, harcoljunk az intellektussal és a kritikusságra való hajlammal szemben, tanuljunk meg passzívabbá, odaadóbbá válni.
Teremtsük meg saját, belső otthonunkat, ahol megpihenhetünk, és ahová visszavonulhatunk. A nyúlajak és farkastorok fejlődési rendellenesség: nem nő össze a szájpadlás, illetve deformált a száj. Ha az élet bekebelezésében, habzsolásában akadályozott valaki, az arra utal, hogy az élettel magával vannak fenntartásai.
Kérdés, az anya hogy viselte a terhességet, milyen volt a kapcsolata az apával, érte-e valamilyen trauma?

A bénulás, a nyelési zavar és az ízérzékelés zavara az idegrendszerrel összefüggésben jelentkezik. Megoldás: fogadjuk el különcségünket, tudatosuljon bennünk a sors ezen ajándéka. Az esetleges műtéti beavatkozás után, lelki-érzelmi sebeinket is be kell gyógyítanunk, bezárni a lelkünkön keletkezett hasadékot.
Kössünk békét sorsunk nagy feladatával, kiválasztottságunkkal, vállaljuk fel különleges hivatásunkat, legyünk olyanok, amilyenek csak mi magunk lehetünk. Megoldás: meg kell tanulni nemet mondani, a saját érdeket képviselni. Azért fél valaki nemet mondani, mert fél, hogy nem fogják szeretni. Megoldás: részesítsük előnyben lelki-szellemi téren is az orrsövényferdülés által kiemelt oldalt mint ahogyan a légzés által is. A másikat helyezzük egyelőre a háttérbe, nyugalomba, legyünk tudatában erős oldalainknak, és bízzunk bennük. Megoldás: a figyelmeztetések ne kerüljék el a figyelmünket, foglalkozzunk többet a saját dolgainkkal, tartózkodó magatartás gyakorlása.

Változtassunk életünkön, életcélunkon, ha figyelmeztetést kapunk. Megoldás: figyeljük meg, mely területeknek van leginkább szükségük a vízre hogy lelket öntsünk beléjük. Vegyük észre és tartsuk fontosnak testünk alsó részeit is. Foglalkozzunk és béküljünk ki a nőiséggel, a lelki dolgokkal, ne hagyjuk, hogy a testünket elárassza a lélek vize. Nyugalom és megfontoltság, a lelki feladatok jelentőségét inkább a földi dolgokban felfedezni  ésbiztos pontot találni. A lelki háttérben az öregedés, a lényeges és lényegtelen dolgokról történő lemondás, a félelmek, a kapcsolatok leépülése, az ellehetetlenülés áll. Két idős ember együttlakása esetén a ki nem élt, elfojtott indulatokról, megmerevedett szabályrendszerekről  is beszélhetünk.

Megoldás: a túlzottan aktív, cselekvéssel teli élet megemésztése, a belső nyugtalansággal szemben megteremteni a külső nyugalmat.
Szándékos lemondás a túlvállalásokról, a minőség szem előtt tartása, foglalkozni a halállal és a megváltással. Farkasszemet nézni a valósággal, amíg az levetkőzi félelmetes külsejét; teljesen elmerülni saját félelmünkben, egészen addig, amíg eltávolodunk tőle. Megtanulni megmutatni valódi arcunkat, visszatérni a realitás talajára, olyan gyakorlatokat végezni, amelyek a belső egyensúly visszaállítását segítik, és azt szolgálják, hogy újra megtaláljuk az egyensúlyt.
A legegyszerűbb, leghétköznapibb bőrpanasz, mely főleg kamaszkorban fordul elő, a pattanás. Ez nem más, mint a bőr bizonyos fokú gyulladása – súlyosabb esetben gennyesek a pattanások, és kelések is képződhetnek. Minden ember kap egy bizonyos fokú önbizalmat a családban, mely már születésekor jelen van, s ez alakítja tovább a jövevényt; vagyis, hogy milyen módon és mennyire fogadták el.

Minél kevesebb önbizalma van egy kamasznak, annál pattanásosabb lesz a bőre.
A kapcsolatteremtéstől, az érintéstől való félelem kiválthatja a pattanások keletkezését. Miközben vágyik arra, hogy a másikkal kapcsolatot létesítsen, legalább annyira tart a visszautasítástól is. A nők számára a petefészkek adják nőiességük hormonális hátterét. A petefészek problémák, visszavezethetők lelki síkon egyrészt az anyaság vállalására, valamint a nőiesség elfogadására. Többek között a petefészek felelős a menstruációs ciklus fenntartásáért hipofízis, mellékvese, tobozmirigy szintén belejátszanak, amely összefügg a női hormonháztartással és a szaporodással. Ha egy nőnek gondjai vannak a saját nőiességének vállalásával, például ha az apa fiút akart, a nő pedig szeretne megfelelni az apjának, tudat alatt elérheti, hogy a nőiessége korlátozott mértékben fejlődjön kamaszkorában, elmaradjon a menstruációja.
A külvilág felé szinte zászlót lengethet, hogy mindent meg­próbált, és mégsem esik teherbe.

Megoldás:  ismerjük be, hogy nem szeretnénk felvállalni a teljes értékű női szerepet és annak nemi következményeit. Tanuljuk meg elfogadni saját nemi szerepünket, fogadjuk el és szeressük a női valónkhoz tartozó külső megjelenést is: ismerjük el a termékenységünkkel kapcsolatos problémákat, és vállaljuk fel ezeket minden szinten. A polip a bélfalról a bélbe lógó szövetnövedék, mely általában jóindulatú. Leggyakrabban a vastagbélben, a vastagbél alsó szakaszán fordulnak elő. A mirigy eredetű polip hajlamos az el rákosodásra.
Szimbolikus értelemben azt kell vizsgálni, ki vagy mi az, aki vagy ami az illető környezetében, az egyénen élősködik.

Miért hagyja? Legtöbbször a személy maga kínálkozik fel erre, egyszerűen hagyja, hogy rajta élősködjenek. A polip elmúlik abban a pillanatban, ahogy az illető a lábára áll. Fontos, hogy tudjunk nemet mondani!
Ha valaki erre képtelen, akkor attól fél, hogy kevésbé fogják szeretni, megsértődnek rá, nem lesz olyan közkedvelt. Ha nem harcol a polipjával, akkor az csak nő, terjeszkedik. Az a kérdés, a polip falja-e fel őt, vagy ő a polipot. A kérdést a sebészeti kés szokta eldönteni, de ez csak ideig-óráig megoldás.

Ha lelki síkon megmarad a probléma, akkor majd egy új polip keletkezik. A környezettel szembeni kommunikációs probléma, konfliktus felismerése, a saját kommunikációs utak megvizsgálása: megtanulni bölcsen, tudatosan korlátozni azokat. A gerincoszlop csigolyáit porckorongok választják el egymástól. Ha a porckorongok valamilyen oknál fogva degenerálódnak, például balesetet követően vagy a kor előre haladtával, kialakulhat a porckorongsérv, s a porckorong kitüremkedett belső része nyomást gyakorol az idegekre, mely fájdalommal, érzéskieséssel, izomgyengeséggel járhat.
Ha túlságosan nagyra törő elképzeléseink, álmaink vannak, nem bírjuk azt az iramot, amit diktálunk magunknak, akkor be kell látnunk, hogy a mi erőnk is véges, és mindennek megvan a maga ideje; a munkának is és a pihenésnek is. Általában ezt nem szoktuk belátni, s ezért tudat alatt létrehozzuk azt a fájdalmat, amelynek következtében már meg sem bírunk moccanni, semmilyen munkavégzésre nem vagyunk képesek.

Ebben az állapotban kénytelenek leszünk elfogadni, hogy nem bírjuk tovább az adott megterhelést, és be kell látnunk, hogy a mi erőnk is véges.
Megoldás: az a feladat, hogy egzisztenciánk lágy, nőies oldalát életünk középpontjába állítani. A nyomást tudatosan elviselni, a kikényszerített nyugalmat kihasználni, és elgondolkodni az életünkön, engedni a belső nyomásnak. Az életet váltakozva megtölteni keménységgel és lágysággal, feszültséggel és lazítással. A rekedtség gyengébb hangerővel, torokköszörüléssel jár, pedig szívesebben köszörülné a torkát, de nem ezt teszi. Aki sokat ordítozik, hamar bereked.

Az ordítozás a gyöngeség jele, sokszor félünk valamit kimondani, nem tudjuk, milyen lesz a fogadtatás. A rekedtség hátterében az áll, hogy az egyén sok mindenkire figyel, de önmagára nem eléggé, nincs önmagával igazán jóban, Fél attól, hogy felvállalja önmagát, fél attól, hogy esetleg valami rosszat fog mondani, fél attól, hogy nevetség tárgya lesz, vagy  nem fognak rá figyelni. Megoldás: Tanuljuk meg visszafogni magunkat, tudatosan nézzünk szembe a kihívásokkal, és tekintsük hajtóerőnek azokat. Fogadjuk el a kapott kritikákat, de tudjuk megvédeni saját kijelentéseinket. Fogadjuk el az elhalkulás kényszerét, tanuljunk meg hallgatni, találjuk meg a kapcsolatot hangunk és belső énünk mélysége között.
Megoldás: engedjük az alsó és a felső részeket, a női és a férfias jelleget érvényesülni, hogy testünket megszabadíthassuk ettől a feladattól. Engedjük lelkünket szabadon kibontakozni, és biztosítsunk számára elégséges teret, hogy ne kelljen testünknek beszorítania és elfojtania lehetőségeit, hogy felszabadítása érdekében ne kezdjen önálló kezdeményezésekbe.

Legyünk őszinték és önkéntesen fogékonyak a visszafejlődésre.
Megoldás: koncentráljunk a legközelebb található dolgokra; a távoli kiszorul látókörünkből, ahelyett hogy idealisztikus elméleteket gyártanánk a világ megmentéséhez. Oldjuk meg saját életkörnyezetünk nyomasztó problémáit, tekintsük saját látókörünket feladatnak. Tanuljunk meg mértéket tartani, legyünk a saját világunk közepe, és tanuljunk meg innen, a középpontból kifelé tekinteni, a történéseket felismerni és megérteni.
Alakítsuk a világot olyanná, amilyennek látni szeretnénk. Tanuljunk meg távolabb látni az orrunk hegyénél; ne vonatkoztassunk mindent magunkra, egészséges távolból szemléljük a dolgokat.

Tartsunk megfelelő távolságot magunktól és a világtól, lássuk magunkat őszintén és reálisan. Megoldás: engedjük, hogy a látszólag tisztátalan dolgok is ingerelhessenek különösen éjszaka , az ingereket éljük meg kihívásként. Engedjük magunkhoz közel és a bőrünk alá azokat az élő dolgokat, amelyek látható nyomokat hagynak a lelkünkben.
Tanuljunk meg osztozni magunkon az élő dolgokra vonatkozóan vizsgáljuk felül tisztaságérzetünket, menjünk bele olyan kapcsolatokba, amelyek bőrünk alá, egészen csontjaink velejéig hatolnak. Közelítsünk nyíltan, előítéletek nélkül az élő dolgok felé, legyen bár a legkisebb, legjelentéktelenebb és látszólag legalárendeltebb formájuk, élni és élni hagyni. Az idős vagy károsodott vörösvértestek a lép segítségével kerülnek ki a keringésből.

A hemoglobin bilirubinná bomlik le, és a bilirubin a májon keresztül az epe alkotórészeként a bélbe jut. Ha az epe kiválasztását gátolja valami, a vérben felhalmozódik a bilirubin, és ennek a megnyilvánulása lesz a sárgaság. Az eddig elmondottak alapján látható, hogy a sárgaság egy rendkívül összetett problémára utal, hiszen részt vesz benne a vér,  részt vesz benne az epe,  a máj, valamint a lép. Úgy is fogalmazhatunk, hogy a  gátlás, korlát, a  beilleszkedés és az önérvényesítés ellentétes kapcsolata szimbolizálja a sárgaság tünetét.
Érdemes néhány szót szólni a beilleszkedésről, amely különösen az újszülött számára jelent nagy feladatot. Itt az egyik alapkérdés: Mennyire volt kívánt, mennyire volt várt csecsemő az adott kisgyermek? Akarta-e mindkét szülő? Volt-e ellenállás a családban nagyszülők részéről? Megoldás:   megtanulni kontrollálni az epe hátsó szándékú energiáit, agresszív módon megvitatni a világnézeti kérdéseket.

Bátran összeütközésbe kerülni az életfilozófiával, kritikusan megvizsgálni, hogy személyre szabottan mi a megfelelő mérték.
Tudatosan megújítani az élet alapját, nyugalmat engedélyezni önmagunknak, és befelé fordulni. Megoldás: más módszereket találni a védelemre és az elhatárolódásra, ha külső hallásunk elhagyott bennünket, akkor figyeljünk a belső hangunkra, amely soha nem némul el. Tudatosan lemondani a kommunikációról, és tisztába jönni önmagunkkal, abból a tapasztalatból kiindulva, hogy képesek vagyunk egyedül lenni. Ideális esetben mindennel eggyé válni, az ellenpólust is vegyük újra figyelembe, és jelbeszéddel vagy speciális nyelvi gyakorlatok végzésével forduljunk a külvilág felé. Megoldás: szükségintézkedésképpen helyezzük fejünket alacsony szintre, a lábunkat pedig emeljük magasra, gondoskodjunk friss levegőről oxigén , vérpótló szerekről.
Az életmentés céljából fektessünk nagyobb hangsúlyt a központi területekre, vagyis a fej és a szív területére.

Hosszú távon juttassunk valamivel kevesebb energiát és fordítsunk kevesebb figyelmet a fej problémáira, az élet súlypontja tolódjon el hosszú távon az alsó, női pólus felé, és dolgozzuk fel tapasztalatainkat. Megoldás: ismerjük el és vállaljuk fel a biztonság és hatalom utáni vágyunkat, biztosítsuk be magunkat, hogy fejünk megszabadulhasson ettől a problémától, és nyakunkat ismét szabadon mozgathassuk.
A szemölcs, mint kinövés arra utal, hogy valami kikívánkozik az egyénből, s mivel ez a bőrén jelenik meg, elsősorban érzelmi kérdésről van szó, illetőleg arról, hogy valahol a lelke mélyén gátlásos, görcsös, esetleg begyepesedett. A szemölcs őszinte, mert azt akarja megmutatni, hogy valami, ami bennünk van, kikívánkozik. Szemölcsre az jellemző, hogy elsősorban azon a testtájon megjelenik, arra az érzelmi összefüggésre utal, amely az adott testtájjal érzelmi téren összekapcsolható.
Összefüggésben valaminek elő kellene jönni, ami rejtve van, amit elfojtottunk, ami érzelmi téren keletkezett a kapcsolatainkban. A szemölcs nem hagyja, hogy továbbra is elrejtsük, ezért kiáll és megnyilvánul.

Megoldás: kérdezzük meg magunktól, miért zavarnak és miben akadályoznak bennünket szemölcseink, vizsgáljuk meg, hogy mit próbáltunk meg elrejteni, amikor a szemölcs kialakult. Keressük meg, melyik reflexzónához tartozik, és pontosan hol helyezkedik el, mely témákhoz kapcsolódik.
Kutassuk fel a múltunkban gyökerező erőket, tüntessük el varázslatos módon szemölcseinket gondolkodásmódunk átalakulásával. A székrekedés hátterében az elengedési képtelenség, illetve a birtoklási vágy áll. A birtoklási vágy irigységgel, félelemmel, szorongással, önzéssel párosul. Számtalanszor megfigyelhető, hogy túlérzékenység, finnyásság is megjelenhet a székrekedés lelki okaként, sok esetben utazás során, idegen helyen nem tudja elengedni magát. Ez egy ördögi körhöz vezethet, hiszen minél inkább szorulása van, annál inkább szorong attól, hogy hosszabb időt kell eltöltsön a számára nem elfogadható mellékhelyiségben.

A gyermekkori székrekedés is összefügg a félelemmel és a szorongással, csak ebben az esetben a gyerekek félelmei inkább érzelmi jellegűek. Ezek hátterében a félelem attól, hogy elválnak vagy meghalnak a szülők. Félelem a közösségbe való beilleszkedéstől,ez összefügghet a magányossággal, zárkózottsággal. Félelem a szigortól, szülői brutalitástól, az agresszív magatartástól, tanároktól, agresszív gyermekektől Esetleg gyermekben túl nagy a megfelelni akarás, mert a szülő túl magasra helyezi a lécet.
Megoldás: jelöljük ki a határokat, őrizzük meg azt, amire még szükségünk van. Kapaszkodjunk megbízható rendszerekbe, ismeijük el, hogy képtelenek vagyunk elengedni, és ha már biztosan kezeljük határainkat, engedjük magunkhoz közel az ellenpólust. Tanuljunk meg elereszteni. Bevallani önmagunknak, hogy csupán félelemből kötődünk olyan szigorúan a normákhoz és az előre meghatározott struktúrákhoz.
Ha az élettel és önmagunkkal egyensúlyban vagyunk, nincs szükségünk arra, hogy megéljük a szédülést.

Ha valami túl erős érzelmi inger ér minket, akkor elveszíthetjük testi-lelki egyensúlyunkat, sőt legszívesebben kivonulnánk a helyzetből, mert valamivel nem akarunk szembesülni, valamit nem akarunk megélni,  nem akarunk konfrontálódni. Az ájulásnál vagy eszméletvesztésnél megváltozik a tudatállapotunk. Ez különösen akkor válik jelentőssé, ha olyasmivel találkozunk, olyan tapasztalással kell szembenéznünk, amely akár morális, akár el fogadásbeli jellegénél fogva, ütközik a nézeteinkkel.
Előfordulhat olyan helyzet súlyos félelmi reakciónál, vagy amikor nagy tömegben valaki több helyet akar magának biztosítani. Megoldás: tudatos spirituális gyakorlatok, amelyek segítenek feladni a dolgok fölötti ellenőrzési kényszert, és megtanítanak ellazulni, elengedni. Felfedezni a körbeforgós gyermekjátékok mámorító erejét, forogni anélkül, hogy elszédülnénk, édelegnénk, esetleg kibújnánk a tánc alól.

Gondoskodni arról, hogy átvitt értelemben körülöttünk forogjon a világ, kezünkbe venni az irányítást, hogy magunk forgassuk életünket, ahelyett hogy mi kerülnénk a kerék alá. Hatalmi követeléseinket engedjük el tudatosan, más dimenziók mélységeit kutassuk. Megoldás: vegyük tudomásul, mennyire szomjazik szívünk az életre, az odafigyelésre és a dédelgetésre. Halljuk meg szívünk segélyhívó, figyelemfelkeltő, gondoskodást igénylő, fájdalommal teli sikolyát.
Találjuk meg, hogy mi számunkra a legfontosabb, és álljunk ki mellette, harcoljunk saját központunkért, tárjuk ki szívünket, ne engedjük, hogy a gyűlölet, a harag, a bosszú és a fájdalom központtá váljon. Találjuk meg lelki nyugalmunkat életünkben, ismeijük be gyengeségünket és sebezhetőségünket. A hályogos szemű ember nem lát tisztán. Gyakran hisszük azt, hogy a mi nézőpontunk a helyes, s a másoké a téves. Aztán kiderül, ez nem így van, de nagyon nehéz bevallani önmagunknak, hogy valamit rosszul látunk.
A hályog éppen arra mutat rá, hogy nem úgy lát az illető, ahogyan kellene. Az öregségnek gyakran velejárója a szürke hályog.

A változó világhoz állandóan alkalmazkodni kell,s a hályog épp azt jelzi, hogy az egyén erre képtelen. Kialakulhat a szürke hályog fiatal korban is, de idős korban hajlamos az életszemlélet beleolvadni a szürkeségbe. Pedig az élet attól színes, aminek örülni tudunk, ha valaki már nem képes ezeket a kis örömöket értékelni, észrevenni, az a szemére hályogot húzott. Megoldás: hagyjuk, hogy a külvilág elmosódjon, és fordítsuk tekintetünket belső világunkra. Szálljunk magunkba, változtassuk át homályos kilátásainkat tiszta belátásokká.
Tegyük fel magunkban a kérdést, hogy melyik az a helytelen belső magatartás, amely elhomályosítja kristálytiszta tekintetünket.

Kötőhártya-gyulladás : A gyulladás mindig konfliktust jelez. Esetünkben a nyitva tartott szem fájdalmat okoz, könnyebbség, ha lecsukjuk ideiglenesen azt. Jelzi, hogy egy problémával nem akarunk szembesülni, inkább struccpolitikával élünk. Hályog: Jellegzetes tünete, hogy a beteg nem lát élesen, valami elhomályosítja a képet. Ha a szürke hályogról beszélünk, akkor szintén valamit nem szeretnénk teljes élességében látni.
Mert az élek sebet okozhatnak. A hályog egyfajta védekező reakció, hogy külső környezetünk ne tépázza meg lelkünket. A biztos távolságtartás megakadályozza, hogy önmagunk és a tükrünk kései megvágjanak. Veszélyes, mert korrekció nélkül szélsőséges esetben vaksághoz vezethet, arra kényszerítve a világtalan embert, hogy végérvényesen befelé nézzen. A zöld hályog más problémára utal. Látóterünk beszűkül, súlyos esetben csőlátás alakulhat ki.

Jelzi az elfojtott érzéseket és indulatokat, könnyeket valamint, hogy a környezetből csak egy nekünk tetsző részt látunk. Bár fontos megemlíteni, hogy műtéti eljárásokkal, orvosi beavatkozással sok esetben javítható, vagy teljesen megoldható a betegség.
Azonban a lelki sebek és problémák külső erővel nem korrigálhatók. Csak akkor válhat hasznukra testi zavarunk, ha elgondolkodunk annak valódi okán. Ha nem szükségképp rossznak fogjuk fel betegségünk, a gyógyulás útja egyben a tanulás útja is lehet. Szemünk sérülései jelzik, hogy valamit nem akarunk látni, vagy úgy látni, ahogy az valójában van. Fogalmazzunk meg kérdéseket, mi az, amit kerülni akarunk, éljük meg bajunkat a mindennapokban, hogy a be-látással választ leljünk a feltett kérdésekre. Hogyan segít a futás a lelki problémákon? Minek köszönhető ez a remek kondi, Rippel fivérek?
A szabadság, az valami egészen más…. Természetes receptek a lelkednek. Eljött az ujjszopók és körömrágók ideje is!

Fuss, ugrálj vagy tekerj a boldogságodért! Itt az egészségügyi Tinder. Egyedi installáció az Andrássy úti Nespresso-ban. A Boehringer Ingelheim gyógyszergyár is indult az Év Irodája…. A túlsúly tönkreteheti a férfiak termékenységét.
A frontok komoly betegségeket okozhatnak! Így leszel sikeres az online állásinterjún. Szex szenvedély nélkül. Merj ismerkedni! Járai Mátééknak van egy képzeletbeli gyerekük. Hogyan randizzunk járvány idején?


Pilinszky centenárium. Születésnapján hunyt el Börcsök Enikő. Sokak szerint minden megbetegedésnek lelki oka van, szellemi gátjaink fizikai manifesztációi csupán. Minden szervünk szimbóluma valamely érzésünknek, elfojtásunknak. Ahhoz, hogy végleg megszabaduljunk a problémától, szembe kell nézni félelmeinkkel és orvosolni azt. Mi történik, ha pont a szemünk sérül? Általában testi betegségeinkkel orvoshoz fordulunk, aki egy alapos vizsgálat után a patikába irányít, ahol vélhetően Genitális szemölcs lelki okai a számunkra legoptimálisabb gyógyszert meggyógyulunk. Legalábbis tünetmentessé válunk leloi.

Mert egyre szélesebb körben fogadják el azt a nézetet, miszerint minden megbetegedésnek lelki oka van, szellemi gátjaink fizikai manifesztációi csupán. De mi történik, ha pont Genitális szemölcs lelki okai szemünk sérül?
Testünk csaknem kétharmada vízből áll. A víz az ezoterikus szemlélet szerint az érzelmek, a szoros érzelmi kapcsolatok, a tudattalan ösztönök és a lelkivilág jelképe. Genitális szemölcs lelki okai a folyadékkiválasztással vannak gondjaink, felül kell vizsgálnunk a párkapcsolatunkat, illetve bármilyen tartós társkapcsolatunkat- olyan emberrel, akivel az együttélés vagy Genitális szemölcs lelki okai együtt végzett munka állandó alkalmazkodást követel meg! A vizeletkiválasztás szervrendszerének feladata a testünkben keletkező folyékony bomlástermékek kiválasztása és eltávolítása. Hasonló funkciója van a bőrnek, amin keresztül szemölc folyékony méreganyagok verejték formájában távoznak, és tehermentesíti a vesét.

A kiválasztó rendszerrel, főként a vesével kapcsolatos gondoknál fel kell tennünk magunknak a kérdést: mennyire fogadjuk el a külvilágot, és azon belül a társunkat tükörként? Hogyan reagálunk a szemöcls Rózsaszínre festett álarccal takarjuk le partnerünk valódi arcát, mert félünk a valódi érzelmektől, az őszinte visszajelzésektől, a lelki konfliktusoktól, és nem akarjuk, hogy a másik kérlelhetetlenül őszinte tükörképet tartson fel nekünk. Az érzelmek őszintétlensége viszont szeretethiányhoz, önbecsapáshoz – és betegséghez – vezet. A nők, illetve a férfiak a saját nemi szerepüket nem élik meg igazán, ezért harmonikus Genitális szemölcs lelki okai sem okia fenntartani.
A média egyfajta hamis függetlenségkényszert ültet el Genitális szemölcs lelki okai emberek tudatában, így nagyon sokan nem jönnek rá, hogy az igazi szabadságot belül kell megteremteni, nem a külső körülmények állandó változtatásával elérni. Egyre több a lslki hajlamos ember, akiből sugárzik, hogy a másik féltől várja a megváltást.

Az emberek zöme nem vállalja a felelősséget a saját döntéseiért. Egyre több ember választja önként a magányt, vagyis mind több Genitális szemölcs lelki okai mond le a tartós párkapcsolatról, a házasságról, a gyerekvállalásról, sőt akár a szexualitásról is.
A vese mint páros szerv is a párkapcsolat szimbóluma. Vagy azért beteg a vesénk, mert a magány megkérgesít, vagy azért, mert a párunkkal vívott érzelmi csaták hordalékai zárják el a folyadékkeringés normális útját. Ha ez a tévedés szomatizálódik, a vese létfontosságú tápanyagokat enged át a szűrőberendezésén, és a szervezet ugyanúgy nem képes felismerni a számára Genitáis anyagokat, ahogy a psziché sem ismeri el sajátjának a problémát. Veszekedéseink egyfajta mintázatot hordoznak: akkor is kirobbannának, ha hirtelen kettéosztódnánk, hogy saját magunkkal éljünk együtt. Genitális szemölcs lelki okai ilyen gócok olyasmire figyelmeztetnek, ami a saját tudattalanunkban, a Jung által árnyék-énnek nevezett személyiségrészben vannak eltemetve.

A férfiak között több Genitális szemölcs lelki okai vesebeteg, valószínűleg azért, mert ők kevésbé törekszenek az eltemetett érzelmeik tudatos feldolgozására, mint a nők. A Genktális meg kell említeni az ivást is, hiszen Genitális szemölcs lelki okai az emberek érzelmileg oldódni akarnak, bizalmas közelségbe akarnak kerülni egymással, mindig előveszik a poharat.
Az alkoholisták általában nem bírják elviselni azt az énjüket – a saját személyiségük azon arcát – ami a párkapcsolatban előjön belőlük. Másmilyenek szeretnének lenni, de nem megy nekik. Veseelégtelenségnél a vese nem képes megfelelően kiszűrni a méreganyagokat a szervezetből. A heveny formánál aktuálisan fellángoló párkapcsolati konfliktusról van szó, a krónikusnál tartósan fennálló frusztrációról.

Az urémia – húgyvérűség zsemölcs vesezsugor Genitális szemölcs lelki okai következtében szükségessé váló művesekezelés során végeredményben egy gép lesz a társunk, mivel egy hús-vér emberrel nem sxemölcs hajlandóak építő módon megoldani a problémáinkat. Előfordulhat, hogy nem találjuk meg belső szabadságunkat a párkapcsolaton belül, és ezért kudarcnak értékeljük az egész kapcsolatot.
Egy esetleges veseátültetés után másvalaki veséjével az ember talán más színben fogja látni a társát, akit a saját szemszögéből nézve már nem bír elviselni. A vesegyulladást általában torok- vagy mandulagyulladás, a vesemedence-gyulladást húgyúti fertőzés előzi meg. Jó tudni! A gyulladás általános jelképe a félelemnek. Ha birtokolni akarjuk a párunkat, óhatatlanul is kialakítjuk magunkban a félelmet attól, hogy elveszítjük őt, illetve megváltozik a kapcsolat. A vesegyulladás vagy a birtoklót figyelmezteti egoista – bár sokszor önfeláldozó álca alá rejtett – téveszméjére, vagy a birtokba szemölds személyt teszi őszintébbé. Felül kell vizsgálni a hatalmi viszonyokat!

Ezek a betegségek sokszor jelentkeznek olyanoknál, akik nem mernek vagy nem akarnak őszintén beszélni a nemiséggel kapcsolatos érzéseikről.
A szex ellen tiltakozó nők a fejfájás és a hüvelygomba után leggyakrabban felfázásba, hólyaghurutba és végső soron vesemedence-gyulladásba menekülnek A vese öröklött- és anyagcsere-betegségeinél szinte minden alkalommal a családi és szülői hátteret kell figyelembe venni. Ezek a gyerekkori rendellenességek sokszor a szülők kapcsolatának minőségéről szólnak. Nemritkán a gyermekvárás során adódó aggodalmak, nehézségek, csalódások lslki, de olyan is előfordul, hogy a gyermek átveszi valamelyik szülő feladatát. Néha egy vesével is születnek gyerekek, illetőleg már kicsi korukban leáll az egyik veséjük – ez esetben azt élik meg, hogy a szüleik kapcsolatának egyensúlya felborult, az egyik szülő képtelen ellátni a feladatát.
Szenölcs gyerekkori vesebántalmaknál is rendkívül fontos felismerni, hogy nem a gyermek feladata a szülőt boldoggá tenni!

A gyermeket feltétel nélkül be kell fogadni, és a lehetőségek függvényében okkai kell neki. Az élet törvénye nem a viszonzás, hanem a továbbadás. Persze ettől még a gyereknek illik gondoskodnia idős szüleiről, de ami jót gyerekkorában útravalóul kapott, azt elsősorban a saját gyerekeinek kell szenölcs. A vesekő, a vesehomok és a húgyúti elzáródások mind szejölcs utalnak, hogy réges-rég meg kellett volna szabadulnunk valamilyen kapcsolati traumától, ami akadályozza érzelmeink szabad folyását, személyiségünk fejlődését. A rendellenesen lerakódott vagy megkövesedett Genitápis adnak Gebitális módon jelet magukról. Gyakran a társ iránt érzett, elfojtott indulatok kristályosodnak homokká vagy kővé.
Vesekő és vesehomok esetén a probléma gyökere lelkii is lehet, hogy az érintett nem érzi magát elég szeretetre méltónak, illetve nem érzi, hogy megbecsülnék, pedig ő maximálisan kimutatja az szdmölcs.

A másik véglet is kövesedést okozhat: amikor valaki kizárja a Genitális szemölcs lelki okai, falat von maga köré, és tudat alatt makacsul ragaszkodik fájdalmas emlékeihez, amiket az idő haraggal telített. A hólyagban mint gyűjtőtartályban várják a vese által kiválasztott salakanyagok, hogy elhagyhassák a testet. Mindnyájan tudjuk, hogy adott érzelmi állapot vagy pszichés nyomás is kialakíthat vizelési ingert. A fokozott stressz mindig arra késztet, hogy ellazuljunk, elengedjük magunkat. Ha ez lelki-tudati síkon nem sikerül, akkor a test kénytelen megtenni -konkrétan a húgyhólyag, amelyben ilyenkor fokozott vizelési inger keletkezik.
Ha engedélyt kapunk rá, hogy kimenjünk a mellékhelyiségbe, akkor testi szinten átmenetileg megszabadulhatunk a nyomástól. Ezzel azt az illúziót tápláljuk, hogy olyan hatalmunk van, amivel felülkerekedhetünk a Genitális szemölcs lelki okai.

A hólyagbetegségek a párkapcsolatban is a hatalom-kiszolgáltatottság kérdéskörét vetik fel. Gyermekeknél az ágybavizelés arra enged következtetni, hogy egy szigorú tekintélyszemély leli apa, anya, tanár stb.
A gyerek éjjel ojai vissza mindazt a hatalmaskodást, amit nappal a Genitális szemölcs lelki okai vagy tanáraitól elszenved. A gyakori Genitális szemölcs lelki okai inger is arra utal, hogy az érintett személy Genitális szemölcs lelki okai szeretne sírással megkönnyebbülni, de úgy szemölxs, nem engedheti meg Genitális szemölcs lelki okai. A hólyaghurutnál égő érzés jelentkezik a lelkj tájékán, és a gyakori vizelési inger ellenére alig ürül vizelet.
Ilyen esetben rendszerint egy olyan elfojtott szenvedélyről van szó, amivel az egyén nem tud mit kezdeni. Egyfajta érzelmi nyomástól szeretne megszabadulni, és közben fél valamitől – például, hogy elveszti azt, aki neki fontos. Ebben a tünetcsoportban az érintett személynek önmaga elengedésével és a lelki tehertől való megszabadulással is komoly gondjai vannak.

Inkontinenciának nevezzük az időskorban, néha szülés, illetve műtétek után kialakuló vizelet-visszatartási képtelenséget. Az életvéggel való szembesülés, avagy Grnitális gyerekszülés hatalmas testi-lelki megterhelést jelent a betegnek, de nem meri bevallani, hogy túl kelki és félelmetes feladatnak okau. Portálunk oldalai megfelelnek az egészségügyi információk megbízhatóságát és hitelességét garantáló HONcode előírásainak.
Ezt: itt ellenőrizheti. Az InforMed által nyújtott információ célja, hogy segítse a látogatók és orvosuk közötti kapcsolatot, nem pedig, hogy pótolja! Regisztráció Elfelejtett jelszó. Főoldal » Betegségek » Vese és a húgyutak betegségei » Húgyúti fertőzések hólyaghurut, vesemedencegyulladás ». A húgyúti betegségek lelki okai A természeti népek még ösztönösen érezték-értették testük jelzéseinek üzenetét, és tudták, min is kell változtatniuk.

Nekünk is jót tesz, ha tisztában vagyunk betegségeink, panaszaink jelentésével, azaz testünk üzeneteinek szimbólumrendszerével! Lássuk, miről árulkodnak a húgyúti betegségek!
Heinisch, M. További információ a Biovital-Melissa site-on. A cikkben szereplő természetgyógyászati módszerek nem a tényeken alapuló orvostudomány eredményein nyugszanak és nem feltétlenül azonosak az InforMed szerkesztőségének álláspontjával. Rovatok Rovatok A vese működése és Genitális szemölcs lelki okai. Vese érbetegségei. Vese veleszületett és anyagcsere-betegségei. Húgyúti fertőzések hólyaghurut, vesemedencegyulladás. Vesekövesség, zsákvese. Vesekárosodás cukorbetegségben. Terhességi vesebaj. Fájdalomcsillapítók okozta vesekárosodás. Húgyutak sérülései.

Veserák, hólyagrák. Magunkról Adatvédelem Kapcsolat. Regisztráció Orvos Genitális szemölcs lelki okai Magunkról. Regisztráció szemöcs hírlevél feliratkozás Elfelejtett jelszó.
11/23/ · A genitális szemölcsöket nem mindig egyszerű észrevenni, mert különböző a formájuk és méretük (a legtöbb hússzínű dudor vagy hasonlóan néz ki, mint a karfiol), és néhány olyan kicsi, hogy szabad szemmel alig látható.A legjobb, amit tenni lehet, hogy a nyugtalanító bőrváltozások észlelésekor fel kell keresni egy szakorvost.5/5(1). 10/20/ · A szembetegségek lelki okai.

Sokak szerint minden megbetegedésnek lelki oka van, szellemi gátjaink fizikai manifesztációi csupán. Minden szervünk szimbóluma valamely érzésünknek, elfojtásunknak. Ahhoz, hogy végleg megszabaduljunk a problémától, szembe kell nézni félelmeinkkel és orvosolni azt. Estimated Reading Time: 3 mins. A herpes genitalis lelki alapja mindig a vágy és a bűntudat közötti ambivalencia. Az ember olyasmit kíván, amiről a lelke mélyén tudja, hogy nem engedheti meg magának.

A genitális gyulladás így azt a konfliktust képezi le, amely a lélekben a nemi vágy és a beszennyeződéstől való félelem között tombol. A szemölcs. A szemölcs lehet kisebb-nagyobb kemény bőrkinövés testünk különböző répapillor.proyectorahab.comulását megközelítőleg 50 féle vírus okozhatja! A szemölcs terjedése, eltávolítása. A tapasztalatok szerint az utóbbi években jelentős mértékben megnövekedett a megbetegedések száma, aminek egyik oka, hogy az egészségtudatosabb életmóddal együtt több időt. Betegségek lelki okai. Testi problémáink lelki gondjainkról, meg nem oldott feladatainkról árulkodnak. Érdemes olvasnunk a jelekből, mert a gyógyulás elengedhetetlen feltétele, hogy változtassunk élethelyzeteinken, önmagunkon.

Ha gondolataink letértek a helyes irányról és kibillenünk egyensúlyunkból, testünk energiái sem.

A húgyúti betegségek lelki okai


Testünk csaknem kétharmada vízből áll. A víz az ezoterikus szemlélet szerint az érzelmek, a szoros érzelmi kapcsolatok, a tudattalan ösztönök és a lelkivilág jelképe. Ha a folyadékkiválasztással vannak gondjaink, felül kell vizsgálnunk a párkapcsolatunkat, illetve bármilyen tartós társkapcsolatunkat- olyan emberrel, akivel az együttélés vagy az együtt végzett munka állandó alkalmazkodást követel meg! A szemölccs szervrendszerének feladata a testünkben keletkező folyékony bomlástermékek kiválasztása és eltávolítása. Hasonló funkciója van a bőrnek, amin Genitális szemölcs lelki okai a folyékony méreganyagok verejték formájában távoznak, és tehermentesíti okzi vesét.

A kiválasztó rendszerrel, főként a vesével kapcsolatos gondoknál fel kell tennünk magunknak a kérdést: mennyire fogadjuk el a koai, és azon belül a társunkat tükörként? Hogyan reagálunk a visszajelzésekre? Rózsaszínre festett álarccal takarjuk le partnerünk valódi arcát, mert félünk a valódi érzelmektől, az őszinte visszajelzésektől, a lelki konfliktusoktól, és nem Genitális szemölcs lelki okai, hogy a másik kérlelhetetlenül őszinte tükörképet tartson fel nekünk. Az érzelmek őszintétlensége viszont szeretethiányhoz, önbecsapáshoz – és betegséghez – vezet. A nők, illetve a férfiak a saját nemi szerepüket nem élik meg igazán, ezért harmonikus párkapcsolatot sem tudnak fenntartani.
Testi problémáink lelki gondjainkról, meg nem oldott feladatainkról árulkodnak. Érdemes olvasnunk a jelekből, mert a gyógyulás elengedhetetlen feltétele, hogy változtassunk élethelyzeteinken, önmagunkon.

Ha gondolataink letértek a helyes irányról és kibillenünk egyensúlyunkból, testünk energiái sem áramolnak megfelelően. A pozitív gondolkodás sokat segíthet ezekben az esetekben és fontos, hogy újrafogalmazzuk céljainkat.
A betegségeink megértéséhez szeretnénk segítséget nyújtani neves lélek-elemzők, asztrológusok kutatásaiból, akik hosszú éveken át foglalkoztak a test és lélek kapcsolatával. Az alábbi leírásokat sok szeretettel ajánljuk  Kaló Jenő, Ruediger Dahlke gondosan összegyűjtött munkáiból. Fejfájás Fekély Félelem Fogkő Fóbia félelmi neurózis. Gyermekkori fertőző betegségek. Kiválasztó szervrendszer rákjai. A mellékvesekéreg működésének súlyos elégtelensége válthatja ki a betegséget. Főleg férfiak kapják meg, és TBC, vagy daganat lwlki következménye.
Az izomzat legyengül, nagyfokú fáradékonyság, izzadás jellemzi, ha nőknél fordul elő, rosszullétekkel, menstruációs zavarokkal jár. Vizsgálandó kérdés, a beteg hogyan viszonyul az Genitális szemölcs lelki okai, a társához, van-e egyáltalán társa? Volt-e mostanában súlyos érzelmi törés az életében?

Megoldás: Érdemes ilyen esetben a lelkiekre koncentrálni, inkább elengedni, mint megtartani. A lényeges dolgokra összpontosítani, megválni a hatalomtól, az odaadást gyakorolni, figyelembe venni szemölca a sötét oldalakat, árnyakat, amelyek energiát vesznek el vagy adnak.
A betegség arra utal, lelkk az egyénnél, feldolgozatlan az önállóság, gondja van a függetlenség és szabadság kérdésével. Nincs felkészülve a döntésre, hogy tudatosan részt vegyen az életért folytatott harcban. A kullancs okozta fertőzés esetén kialakult agyvelőgyulladás arra figyelmeztet, hogy az illetőnek szívják a vérét és nem tudta megvédeni magát. Betegség mögött az anyát vagy egyéb női kapcsolatot okia keresni a megoldás kulcsaként, ezért az agyhártyagyulladásban sokkal több férfi betegszik meg, mint nő. Megoldás: harcolni a saját életéért, xzemölcs a középpontot, egyensúly az érzelmek és az intellektus között, szembeszállni életének nyomasztó, zavaró területeivel.

Harcolni a Genitális szemölcs lelki okai és a öntudat fejlesztéséért, elhagyni az anyai ölet, és megvalósítani vágyait.
Amikor az agyvelő begyullad, a magunkkal szemben érzett dühöt jelképezi. Nemet mondunk a változásra, mert attól félünk, hogy elveszítjük az egyéniségünket, vagy azokat a dolgokat, amiket addig elértünk. Aggódunk, hogy nem tudjuk irányítani a velünk történt eseményeket, és úgy érezzük, korlátoznak bennünket az önkifejezésünkben. Megoldás: nyíltan és bátran rendszerezni az életet, felvenni a túlélésért folytatott harcot. Mindent bevetni a küzdelembe, hagyni magunkat központilag elragadtatni, az idegszálainkat feszítő kihívásokat bátran felvállalni. Az agyvérzés a magas vérnyomásnak lehet következménye. Az erek már oly mértékben merevek, hogy az esetleg hirtelen megnőtt nyomást nem bírja ki az érfal, nem tud tágulni, ezért átszakad.
Amikor valaki nagyon dühös, elborítja az agyát a vér. A dühöt Genitális szemölcs lelki okai a tehetetlenség váltja ki.

A tehetetlenség hátterében pedig az áll, hogy az illető valamiképpen képtelen a szeretetet önmaga szerves részeként érezni. Aki állandóan túlhajtott, túlfeszített állapotban van, abban szinte görcsösen működik az akarat. Az erei is szinte görcsben vannak.
Egyenes következménye lehet ennek a helyzetnek az agyérgörcs. A betegség hátterében a beolvadás vagy az elkülönülés kérdése áll. Félelmet kelt a legtöbb emberben a gondolat, a nagy egészbe beolvadni. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy ez egyenlő a halállal. De az elkülönülés és mindaz, ami elkülönít, ugyanúgy félelmet ébreszt, bezár. Az agyérgörcs is hasonlót eredményez: egyfajta bezártságra utal.

Ugyanez a helyzet a stroke-kal is. Valami elzáródik, valami bezáródik, valami, amivel nem akarunk szembesülni, nem akarunk találkozni, nem akarunk róla Genitális szemölcs lelki okai, el akarjuk felejteni, nem akarunk rágondolni. Az, hogy mi az, amit el akarunk takarni, valójában nem lényeges, bármi lehet az, amit mi fontosnak tartunk, ami az életünk rossz élménye, kudarca.
Megoldás: tudatosítani, hogy az élet melyik oldala női és férfias szenved hiányt, s melyik az, amelyre ez által kénytelenek vagyunk rátekinteni. Megbékélni az ép oldallal az őselvek szerint, hogy annak minden lehetőségét kiaknázzuk. Tudatosan megélni, hogy mindkét oldalra szükség van az életben ahhoz, Genitális szemölcs lelki okai valóban részt vehessünk benne, ahogy szükség van a lélek mindkét oldalának megélésére is Megkeresni az elveszett oldalt, teljesen elmerülni a női oldal mélységeiben annyit jelent, mint rálelni a férfias oldal lényegére.

Megoldás: az erőtlenség és ernyedtség helyett, valódi ellazulás. Felismerni saját kicsinységünket, gyengeségünket, neheztelés nélkül elfogadni és alkalmazkodni a magasabb rendű törvényhez. Önszántunkból lemondani, ahelyett hogy harcolnánk. Bevallani saját magunknak, hogy képtelenek vagyunk gyökeret verni és kapcsolatokat kialakítani. Elfogadni az események kötetlen folyását, tudatosan feláldozni magunkat, mielőtt Genittális áldozat szerepébe menekülünk. Megoldás: gyakorlatok az agresszió kiélésére, megtanulni megkülönböztetni a barátot Genitális szemölcs lelki okai ellenségtől. Kerülni az agresszió testi szintre szorítását, ehelyett inkább valóban megélni azt, vagyis agresszívebben gondolkodni és cselekedni, elfogadni a kihívásokat, kifejleszteni reakciókészségünket. Élvezetet találni Genitális szemölcs lelki okai erotikában, életünk elutasított és került területeivel szembenézni, bátran felvenni velük a harcot, ezáltal csökkenteni pszichés érzékenységünket.

Az elkerült témák tudatos szintre emelése, és integrálása, pl. Az alkohol pótlék, mely semmiképpen sem helyettesíti az igazi szeretetet, Genitális szemölcs lelki okai élet igazi vállalását. Éppen ezért hosszabb távon májkárosodás jelzi. Mutatja, az egyén nem a valódi útját járja, hogy a kép hamis, igyekszik megkerülni a valóságot. Megoldás: az alkoholistának meg kell tanulnia megbarátkozni saját lágyságával, és megkeresni a lágyság központját az élet keménysége közepette. Törekedni kell a védettség biztosítására szellemi és szociális téren. Kerekké tenni az életet, olyanná, ahol a lágy dolgok ugyanúgy elismerésben részesülnek.

Ki kell békülnie saját gyermeki mivoltával, Genitális szemölcs lelki okai átélni a felnőtté válás rítusait, megtalálni a lényeget. Az öregedés tényezői játsszák a főszerepet. Óriási jelentősége van annak, hogy az egyén fontosnak érzi-e magát, vannak-e még céljai, tartalmas életet tud-e éni akár nyolcvanévesen is, képes-e feldolgozni a félelmeit, illetve szembe tud-e nézni velük. Megoldás: elszakadni a múlttól és annak összes kötöttségeitől, kötelezettségeitől.
Útra kelni, kis lépésekben haladni, mint egyáltalán nem tenni lépéseket. Lecsöndesedni, engedélyezni a lazítást, visszaemlékezni a lélek otthonára. A világot ismét gyermeki rácsodálkozással szemlélni, kibékülni a halállal, a boldogság karikatúráját valódi lelki szárnyalássá változtatni. Megoldás: olyan gyakorlatok, Genitális szemölcs lelki okai az elengedésre vonatkoznak. Megtanulni bízni, tudatosan fejest ugrani a vízbe, hanyatt esési gyakorlatok, miközben az illetőt okak hátulról.

A baráti kör közepén állva, vakon elengedni magunkat, hogy Genitális szemölcs lelki okai karjai felfogjanak minket. Megtalálni azt az élethelyzetet, amelyben benne foglaltatik az újrakezdés lehetősége.
Megoldás: fogadjuk el magunkat nőnek. Kibékülés a polaritással az erre vonatkozó gyakorlatok segítségével, elkötelezett elfogadás és befogadás. Lelkes odaadás és ajándékozás, legyünk őszinték önmagunkkal és árnyoldalainkkal szemben. Tanuljuk meg élvezni a beteljesülést nyújtó érzékiséget, éljünk az odaadás megváltott tisztító gyakorlataival.
Ne meneküljünk a polaritás elől, hanem kíséreljük meg legyőzni a fejlődési utunknak megfelelően.

Genitális szemölcs lelki okai viseljük méltóságteljesen a jelet és tegyünk eleget megjelöltségünknek. Megoldás: felismerni az életenergia blokádjait. Észrevenni, hol a gubanc, amelyen ülünk, és amely nyomaszt. Beismerni önmagunknak visszafogottságunkat, hogy gyakran visszahúzódunk az odúnkba, amikor kihívásokkal kellene szembenéznünk. Ismeijük fel rejtett agresszióinkat, értelmezzük és dolgozzuk fel őket tudatosan. Őrizzük meg energiáinkat, és használjuk fel a saját magunk javára. Szálljunk harcba Genifális életerő megtartásáért, kérdőjelezzük meg az akadályokat és hagyjuk, hogy újra folyni kezdjen az energia. Húzzuk szemölce magunkat, és álljunk, ki saját magunkért vizsgáljuk meg, hogy miért is történik ez az egész.
Eresszük ki a nyomást, oldjuk fel a gordiuszi csomót. Az eGnitális a legemberibb részünk. A legcsupaszabb valóságot tükrözi, ha el akarjuk takarni, maszkot kell magunk elé lelkl.

A világ rólunk az Genitális szemölcs lelki okai benyomását az arcunkból, illetve annak kifejezéséből nyeri, és mi is más emberek arcából ítéljük meg, milyen kapcsolatba kerülhetünk velük, vagy egyáltalán akarunk-e velük kapcsolatot létesíteni. Ha nem akarjuk, hogy valamilyen érzelmi megnyilvánulásunkat meglássák az arcunkon, megpróbáljuk elváltoztatni azt. Ilyen pl. Az ember nem szeret szemökcs az igazi arcával.
Miután minden az arcunkra van írva, így természetes, hogy megpróbáljuk olykor az Genitális szemölcs lelki okai, a lelkünkben lejátszódó folyamatokat leplezni. Az egyik ilyen kényszerű leplező magatartás a merevségünket és agörcsösségünket kifejező arcidegzsába. Megoldás: mutatkozzunk be egy másik belső oldalunkról is.
Nézzünk szembe eddig rejtett oldalainkkal, vegyük észre lelji egyoldalúságát, és attól függően, hogy épp melyik oldal érintett. Engedjük el magunkat gyakrabban. A zuhanásos eseteknél gyakori a csonttörés, a zúzódás.

A zuhanás azt jelképezi, hogy valahonnan olyan hatás ér bennünket, hogy nem vesszük észre, és ránk esik valami.

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Kategóriák

  • A papillómák és szemölcsök hatékony kezelése: a legjobb módszerek
  • Gyors papillómák és szemölcsök kezelése (népi receptek)
  • Hogyan kezeljük a papillómákat és szemölcsöket otthon?

Legutóbbi bejegyzések

  • Vírusos szemölcs szemhéjon
  • Condyloma kezelése házilag
  • Vírusos szemölcs szem
  • Szemölcs elleni gyógyszer
  • Hpv fertőzés tünetei férfiak esetében hol lehetnek
  • Szemölcsön fekete pont
  • Időskori szemölcs kezelése házilag
  • Szemölcs eltávolítása otthoni gyógymódokkal
  • Vírusos szemölcs az arcon
  • Genitális szemölcs elleni krém
  • Hpv gyanu terhesség alatt
  • Vírusos papillómák a kutya nyelvén
  • Lógó fibróma ecsetelő
  • Viszkető piros anyajegy
  • Szemölcs nemi szerven eltávolítása
  • Humán papillomavírus elleni védőoltás
  • Piros anyajegy a fejbőrön
  • Végbél szemölcs tünetei
  • Hpv vizsgálat vérből
  • Végbélnyílás körüli szemölcs
  • Hpv kezelése gyógynövényekkel
  • Végbélen szemölcs
  • Végbél környéki szemölcs
  • Hpv tipizálás eredménye negatív
  • Vadhús kinövés nemi szerven
  • Vadhús kinövés leszárítása
  • Hpv fertőzés kialakulása
  • Vadhús kinövés kezelése házilag
  • Koronavírus tünetei gyerekeknél kiütés
  • Mi az a human papilloma virus
  • Hpv szűrés férfiaknak nyíregyháza
  • Hpv vírus ellenszere
  • Uszodaszemölcs képek
  • Uszodaszemölcs kezelése homeopátiával
  • Uszoda szemölcs kezelése házilag
  • Hpv szemölcs eltávolítás pécs
  • Uszodaszemölcs homeopátia
  • Hpv vírus férfi szűrés
  • Otthoni hpv teszt ára
  • Humán papilloma képek
  • Bibircsók angolul
  • Uszoda szemölcs eltávolítása otthon
  • Lógó szemölcs kezelése otthon
  • Uszodaszemölcs angolul
  • Papillómák kezelése
  • Terhesség papillómák
  • Hpv vírus gyakori kérdések
  • Bőrkinövés angolul
  • Talpi szemölcs eltávolítása otthon
  • Talpi szemölcs elleni szerek

Archívum

  • 2021 február
  • 2021 január
  • 2020 december
  • 2020 november
  • 2020 október

Papillor Magyarországon: Fontos információ

A papillor.proyectorahab.com adminisztrációja nem felelős az ezen az erőforráson közzétett anyagokért. Mielőtt bármilyen tanácsot vagy ajánlást alkalmazna a papillómák gyors és hatékony kezelésére Magyarországon, mindenképpen olvassa el a népi recepteket és ajánlásokat a papillómák gyors megszüntetésére! forduljon orvoshoz.

Kategóriák

  • A papillómák és szemölcsök hatékony kezelése: a legjobb módszerek
  • Gyors papillómák és szemölcsök kezelése (népi receptek)
  • Hogyan kezeljük a papillómákat és szemölcsöket otthon?
©2022 Papillor Magyarországon | Powered by Sitemap & WordPress